Inovátoři: Krevní údaje pomáhají sportovcům hit špičkový výkon

Některé dvě desetiletí později a Moore se stále zaměřuje na malé věci s cílem zlepšit sportovní výkon. V jeho případě je to, jak analyzovat krev fotbalistů, veslaři a sportovci může dát jim náskok před konkurencí, stejně jako o tom, zda jejich plocha je na vedlejší kolej nebo stolici v budoucnu z důvodu zdravotních problémů, které mohou být předcházet.

Newcastle United, baseball a hokej týmy v severní Americe, a golfisty Padraig Harrington a Graham McDowell jsou mezi uživateli systému Moorova analýzy.To drhne vzorky krve pro stopy, proč sportovec může být nevýkonný a porovnává výsledky s databází ostatních atletů ve stejném oboru.

Během pěti let, i přes zlepšení v analýze krve, sportovní nadšenci amatérské kteří soutěží v 10km závody a maratony bude také s použitím systému s cílem zlepšit jejich tréninkové plány před závodem, tvrdí. „Co nechceš, je trávit 12 týdnů školení pro Londýn maraton a pak rozebrat týden před ním, nebo dokončit maraton a nechce znovu trénovat na další rok.Je vám pomohou získat nejlepší návratnost vaší tvrdé práce.“

Moore, už 39 let, ale horlivý sportovec ve svých mladších letech, studoval PE a sportovní vědy na St Mary University v Londýně, když našel rozdíly v krvi non-sportovce a sportovce jako součást jeho práce, ve skutečnosti vytvoření „krve specifickou sportovní profil“. Jeho výzkum pak rozšířil na keňských atletů a zaměřil se na to, jak se jejich hladina železa ovlivněno nadmořskou výškou a jak se změnil přes tekoucí sezónu. „Byli jsme v podstatě při pohledu pod kapotu a vidět, co se stalo s těmito systémy a vybudovat obraz celého sportovec,“ řekl.Nanesením nedostatkem železa, sportovci a jejich trenéři mohli podniknout kroky k vyřešení problému před letargie vzal držení a oni byli schopni provést.

To byl začátek Orreco se analytika společnosti Moore založil s Dr. Andrew Hodgson, konzultant hematolog. Po odběru vzorků ze sportovců, firma vystavuje krev na 40 obecných testů a pak určité zkoušky v závislosti na druhu sportu. Data jsou analyzována a porovnána ostatních sportovců před trenér nebo lékař týmu dostane zprávu s navrhovaným řešením, pokud problémy objeví.Jako sportovci mohou mít různé průměrné hodnoty ve srovnání s běžnou populací – například vitamín D úrovně jsou obecně vyšší – vzorek je ve srovnání s jinými sportovci s cílem zdůraznit nesrovnalosti.

Dr. Charles Pedlar, sportovní fyziolog s společnosti, řekl test biochemie najdete hladiny kreatinkinázy, což je nalezený ve svalech enzym, který může zvýraznit poškození svalů. „Existuje celá encyklopedie zapletený s jedním krvinek, pokud máte ty správné odborníky při pohledu na pravé části,“ řekl.

Prvky analýzu krve se provádí sportovní týmy, říká Moore, i když ne vždy tak plynule nebo se stejnými daty z 1700 sportovců s ním pracovat.Bylo zjištěno, že běžec, že ​​společnost spolupracuje s nedávno mít problémy s jejich příjem bílkovin, což je problém, který nebyl všiml jinými zdravotníky as jejich testy byly provedeny pomocí různých kritérií.

V případě, že se zpráva je připravena pro manažera nebo lékařem, je pak až do vnitřní politiky klubu, jak výsledky a analýzy jsou používány. „To, co slyšíme je, že týmy mají tolik dat – není tam žádný nedostatek dat. Problémem je, jak se vám to pochopit, interpretovat ji a akci,“řekl Moore. „Tak, to je místo, kde sedíme, opravdu, to je pomoci lidem smysl těchto údajů.Naše kotva kolem biomarkerů [biologický prstů], ale ve skutečnosti, kde se specializují je kolem bioanalytice. A my jsme byli schopni dělat modeling, takže jsme našli signály, které jsou prováděny v datech před sportovců dostat nemocný nebo zraněný.“

Sportovní systém byl použit v patří golf, Formula One Motorismus, fotbal, lední hokej, plachtění, baseball, veslování a atletických disciplín.Firma, která sídlí v Sligo na severozápadě Irska a má pobočky v Galway, Londýn a Boston, nedávno spojil s Watson superpočítače projektu IBM vytvořit aplikaci, která využívá krevní výsledky Orreco pro individuální vzdělávací programy pro jednotlivé sportovce.

Moore odhaduje, že do pěti let bude pro spotřebitele v podobné cestě k nositelných zařízení, jako je například Fitbit a Garmin dostupné technologie Orreco pracuje na hodinky, které zaznamenávají údaje o dychtivé sportovce. Informace z krevních vzorků by mohly být použity někým školení pro maratón nebo 10km závodu vytvořit osobní tréninkový plán na míru, řekl.Nedávné pokroky v krevní testy, včetně díla americké firmy Theranos, který nahrazuje tradiční testování pomocí jednoduchého testu finger prick, by mohlo znamenat systém, kde je zdravotní informace uloženy a použity na míru konkrétní režimy školení pro amatérské i profesionální sportovce.

„to, co udělat, aby pomohla elitní atlety v okamžiku, nevidím důvod, proč nemůžeme dělat, že pro všechny. Víkendové bojovníci jsou opravdu zřejmým příkladem toho, ale v době, kdy jsem si, že to bude asi každého. Je spotřebitelů o rozhodnutí, která děláme kolem toho, co jíme, jak jsme na spaní, jak žijeme a jak si vedou,“řekl Moore.