Jakeš a Hrehor půjdou do rally Dakar v Chile a Argentině

BRATISLAVA. Po loňském dramatickém zrušení Rallye Dakar se organizátoři tohoto vytrvalostního motoristického akce rozhodli uskutečnit rallye na americkém kontinentu pod názvem “Rallye Dakar v Chile a Argentině” v termínu od 3. do 18. ledna 2009. Katriňák nahradí Hrehor

Po zdravotním výpadku našeho nejúspěšnějšího motocyklového reprezentanta Jaroslava Katriňák bude mít Slovensko i na americkém “Dakaru” své zastoupení. Ivan Jakeš se na rallye představí v 17-členném českém týmu KM Racing, za který bude jezdit na speciálně upraveném motocyklu KTM 690 spolu se dvěma klubovými kolegy Dušanem Randýskem a Davidem Pabiška.V netradiční roli Jakešova mechanika se představí další úspěšný slovenský jezdec enduro Ján Hrehor, který bude Jakeš během náročných etap určitě oporou.

Nový ročník vytrvalostní “Rallye Dakar v Argentině a Chile” bude mít celkem 14 etap, během nichž její účastníci projdou po vlastní ose 9587 km a na soutěžní trati absolvují 5656 km rychlostních zkoušek. Start akce bude 2. ledna v Buenos Aires, kde účastníků rallye přivítají i v cíli 18. ledna. Nejdelší etapa tohoto jihoamerického adrenalinového dobrodružství bude mít 837 kilometrů, nejkratší 488 kilometrů.Jakeš si věří

Ivan Jakeš je vícenásobným mezinárodním mistrem ČR v motokrosu a enduru, vicemistrem Evropy v enduru a dvanáctinásobná účastníkům Mezinárodní šestidenní motocyklové soutěže. Prakticky byl v každém úspěšném trophy-týmu České motocyklové federace (Jablonec nad Nisou 2002 a Pov.Bystrica 2005 shodně 6. místo, Nový Zéland 2006 5.místo). Jednou se s Jaroslavem Katriňák zúčastnil na klasickém Dakaru v Africe a loni se v Maroku aktivně připravoval na svůj další Dakar, který nakonec pro hrozbu teroristických útoků zrušily.

Soutěžní motocykly českého týmu KM Racing jsou již na cestě do místa startu Rallye Dakar, přepravují se lodí z Francie do Argentiny. Ivan Jakeš s týmem a John Hrehor odjíždí do Buenos Aires 29.Prosinec 2008 z Frankfurtu nad Mohanem.

Interaktivní grafika: Loňská trať zrušeného Dakaru i s videem

Více info: Slovenský motocyklista na Dakaru Předchozí ročník Rallye Dakar v Africe se neuskutečnil pro hrozbu teroristických útoků v Mauritánii. Protože iv minulosti se účastníci soutěže útokům pouštních pirátů nevyhnuli, rozhodli se organizátoři pro změnu. Pouštní dobrodružství bude nyní v Jižní Americe.