Kouzelník Martinez. Velké góly Kings střílí ten poslední obránce

Minule, když v prodloužení sedmého zápasu skončil sezónu Chicagu, svůj gól ani neviděl. Až ten další Alec Martinez zuřivě oslavil. Skákal, máchal se rukama a radostně ječel. Tentokrát měla jeho střela ještě větší cenu. Dostal za ni pätnásťkilový Stanley Cup. Téma se věnuje český server idnes.cz.

Alec Martinez nepatří mezi hráčů, na kterých stojí hra Los Angeles Kings. Má šestadvacet let, má za sebou čtyři sezóny a v nejdůležitějších zápasech hraje méně než dalších pět obránců. Přesto právě on střílel velké góly.

“Podle mě je to kouzelník,” řekl o něm obdivně jeho spoluhráč Trevor Lewis.

1.června, čas 65:47: Martinez od modré čáry nahodil puk zápěstím přes hradbu těl, ten se otřel o kalhoty Nicka Leddyho a zamířil pod vrchní tyč. Kings v sedmém finále konference vyhráli nad Chicagem 5: 4 v prodloužení.

“Viděl jsem jak Jarrett Stoll začal bláznit. Byl pěkně nadšený. Já přitom vůbec nevěděl, že puk prošel do branky,” vyprávěl nečekaný hrdina. O dva týdny později si stejnou roli zopakoval, ale nyní už dobře věděl, co dosáhl.

13. června, čas 94:43: Tyler Toffoli po pravém křídle vkorčuľoval do útočného pásma, vystřelil do pravého betonu brankáře Lundqvista a puk se odrazil přesně k Martinezovi. Obránce, který v průměru vstřelí gól jednou za devět setkání, byl opět na správném místě.Poslal puk do sítě a vyhrál pro Los Angeles další Stanley Cup.

“Odrazilo se to rychle. Chtěl jsem se jen trefit a nasměrovat puk do sítě, “popisoval. Začal skákat radostí.” Nepamatuji se. Měl jsem výpadek, black out. ”

Kolem něho se začaly shlukovat šťastné tváře včetně Slováka Mariána Gáboríka, mohutné dlaně Martineze pleskaly po ramenou.

“Myslím, že jsem vyhodil rukavice a hokejku do vzduchu. Všichni prikorčuľovali a já jsem nemohl dýchat. Byl to neskutečný moment…”Vítězný gól Aleca Martineze Góly od něj nečekali

Nyní je klubovou legendou, ale ještě na začátku sezóny to tak nevypadalo. Martineze nepustilo na led zdraví, naplno naskočil až po patnácti zápasech.V základní sestavě se sice usadil, ale nedostával tolik času na ledě jako ostatní.

Byl až ten poslední obránce a rozhodne se od něj nečekalo, že v play-off bude rozhodovat zápasy. “Chtěl jsem jen odvézt puk dopředu. Ať s ním útočníci něco udělají,” řekl pro nhl.com po nejdelším zápase v historii Los Angeles.

Nakonec něco udělal sám. Dal nejdůležitější gól kariéry. Podruhé za sebou!

“Nebyl jsem ženatý ani nemám děti. Ale toto je zatím pro mě nejlepší pocit na světě,” řekl Alec Martinez. Kouzelník, který vykouzlil druhý pohár za tři roky. LOS ANGELES – RANGERS 3: 2 pp (1: 0, 0: 2, 1: 0 – 0: 0, 1: 0)