Kristan chce český titul, Nitra slovenský i bez něj

BRATISLAVA. Hokejisté Nitry začali trénovat na suchu, na led půjdou až v pondělí. Už bez své brankářské jedničky z minulé sezóny.

“Nemáme horší tým než loni. Brankář Vlastimil Lakosil svou výkonností za Kristan nezaostává. Posilou bude určitě návrat 38ročného odchovance Juraj Štefanka, “říká nový asistent trenéra Antonína Stavjaňu Andrej Kmec.

Bývalý sedminásobný reprezentant skončil kariéru pro problémy se zády. Šéf nitranského klubu Ján Plandor krátce po prohře v sedmém finálovém zápase v Košicích prohlásil, že o rok se pokusí Nitra o titul znovu. I bez brankáře Roberta Kristan.

Podmínky jeho případné smlouvy byly nad možnosti Nitry.V Soči si udělal jméno

Kristan vychytal na olympiádě v Soči překvapující vítězství 3: 1 nad Slovensku a slovinský tým dostal po triumfu 4: 0 nad Rakouskem mezi světovou osmičku. Jeho kredit vyletěl u manažerů i agentů prudce nahoru.

Podle deníku Sport dostal od pardubického vedení přednost před slovenskými reprezentantem Rastislav Staňa.

Právě Staňa stál ve finále proti Kristan v košické brance. Nyní si Staňa pochvaluje angažmá ve Spartě Praha.

V bronzovém týmu minulé extraligové sezony má Staňa nahradit Tomáše Pöpperleho a být jasnou týmovou jedničkou.

Kristan má čtyři tituly slovinského mistra s rodným klubem Acroni Jesenice.Z chorvatského Medveščak Záhřeb odešel do Nitry těsně předtím, než klub začal hrát v KHL.

“Loni jsem sledoval několik zápasů extraligy. Zdálo se mi, že český hokej je dál. V Pardubicích nemám jiný cíl než titul, “citoval Kristan český Sport. V Pardubicích se zvítal s krajanem Blaze Gregorc.Příjezd Pálffyho bledne

V Nitře se vrátí na post jednotky v brance 35-letý rodák z Uherského Hradiště Vlastimil Lakosil.

Možnému příjezdu Skalického střelce Žigmunda Pálffyho do týmu, ve kterém začínal spolu s kamarádem Stümpelem, trenér Antonín Stavjaňa už zřejmě velmi nevěří.

“Když se něco takto vleče, většinou to nedopadne dobře. Čím více se čas natahuje, tím je šance menší. Spíše si tedy myslím, že tento příchod nedopadne dobře, “řekl Stavjaňa pro klubový web.

Kapitán Jozef Stümpel se z Floridy s rodinou vrátí do Nitry 10. srpna. Příští týden by se měl připojit k týmu i nový americký obránce Mike Beck.