Nagy podepsal se Slovanem, Surový nepokračuje v Minsku

BRATISLAVA. Hokejový útočník Ladislav Nagy zpečetil v pondělí dohodu se Slovenská účastníkem KHL Slovanem Bratislava. S vedením klubu se dohodl na ohlášený dvouletém kontraktu, “modrý” dres tak bude oblékat do 30. dubna 2016.

Čtyřiatřicetiletý bruslařský i technicky dobře vybavený útočník byl oporou národního týmu na MS v běloruském Minsku, kde nastupoval v prvním útoku spolu s již bývalým lídrem “modrých” Miroslav Šatan. V sedmi zápasech vstřelil čtyři góly a spolu s Michelem Miklík a Tomáš Tatar byl nejlepším kanonýrem Slovenska.

Nagy odstartoval uplynulou sezónu v dresu HC Košice, odkud koncem listopadu putoval do Jokerit Helsinky.V obou působištích se mu dařilo, v extralize nasbíral v 22 duelech 23 bodů (9 + 14), ve Finsku v 34 zápasech 32 (12 + 20). Surový nepokračuje v Dinamu Minsk

Slovenský reprezentant Tomáš Surový nebude pokračovat v kariéře v běloruském týmu Kontinentální hokejové ligy (KHL) Dinamo Minsk.

“Kontrakt skončil dohodou smluvních stran. Děkujeme Tomášovi za odvedeny služby v sezóně,” informovala oficiální internetová stránka klubu.

Zkušený 32-letý útočník (nar. 24. září 1981) nastoupil v uplynulém ročníku na 50 setkání v základní části KHL s bilancí 9 gólů a 15 asistencí, v Poháru naděje absolvoval dvanáct duelů (po dva góly a asistence).V Trenčíně chtějí Petrovického

Do dresu hokejového extraligistu Dukly Trenčín se vrátila útočná dvojice Tibor Melichárek, Vladimír Němec. Pod hradem Matúše Čáka tak získali z avizovaných posil první dvě, které mají klubu dopomoci k návratu do horních pater v tabulce.

Oba hokejisté působily poslední dvě sezóny v Piešťanech, se kterými se dvakrát probojovali do semifinále play off a v konečném pořadí po uplynulém ročníku obsadily s “havrany” čtvrtou příčku.

“Jsem rád, že se nám podařilo dotáhnout je zpět do Trenčína. Je dobré, že kluci přijdou předat své zkušenosti mladým hráčům, budou určitě spokojeni iz toho pohledu, že budou hrát doma.Minulá sezóna nám ukázala, že mladí hráči potřebují u sebe zkušené, stále platí, že nechceme zažít to, co v minulém ročníku, “uvedl na oficiálním webu trenér Trenčan Roman Stantien.

V uplynulé sezoně si obléklo dres Dukly i kvarteto mistrů světa z Göteborgu Richard Lintner, Ján Lašák, Rastislav Pavlikovský a Róbert Petrovický. Nejvíce zápasů odehrál právě čtvrtý jmenován, který s týmem zakončil sezónu na 9. místě. O jeho služby je v Trenčíně stále velký zájem.

< p> s Robem jsme si povídali, měl jednání i s vedením klubu, určitě máme o jeho služby zájem. Tato otázka však zatím zůstává otevřená, “uvedl na margo jednání Stantien.