Van Gaal mi nikdy nedal šanci, tvrdí Van Persie

ISTANBUL. Nizozemský fotbalový útočník Robin van Persie se domnívá, že ze strany trenéra Manchesteru United Louise van Gaala nikdy upřímně nedostal šanci, aby mohl dokázat, že si zaslouží zůstat na Old Trafford.

Jednatřicetiletý zakončovatel před několika dny podepsal čtyřletý kontrakt s tureckým klubem Fenerbahce Istanbul. Si trojka, řekl mu v reprezentaci

“Znám Louisa jako trenéra národního týmu a později i jako kouče na klubové úrovni,” uvedl Van Persie pro The Sunday Times.

“Stále jsem věřil, že bychom mohli začít úplně od nuly, ale při něm to nebylo možné. Utvořil si o mně svůj názor. Když přišel k holandské reprezentaci, řekl mi:’Jsi útočník číslo tri’ .Akceptoval jsem to a postupně jsem se propracoval na jeho první volbu a kapitána Holandska, “doplnil Van Persie.

” Jak zkušeného hráče se mě snažil odstavit na vedlejší kolej. Nezlobil jsem se, ale nejsem hloupý, “pokračoval Van Persie, který za zlom ve vztahu k Van Gaalovi označil dubnový ligový duel proti FC Chelsea (0: 1). Van Persie ho celý proseděl na lavičce. Chtěl hrát za rezervu

“Toto byl jeden z prvních signálů, že se věci neubírají správným směrem. Poprosil jsem ho, abych si mohl jít zahrát za rezervu. Chtěl jsem být v zápasovém rytmu alespoň na několik minut. V dalším zápase mě však opět posadil na lavičku. Všichni v klubu viděli, že vztah mezi mnou a Louisem se změnil.V té chvíli jsem však na odchod nemyslel. Moje manželka a děti byly v Manchesteru šťastní, “uzavřel Van Persie.

Rodák z Rotterdamu přišel do týmu United v roce 2012 z Arsenalu Londýn za 22,5 milionu liber, za United odehrál celkem 105 zápasů a dal 57 branek.

Uplynulá sezóna pod vedením Louise van Gaala mu nevyšla, což umocnilo spekulace o jeho odchodu z Manchesteru. V Premier League strávil Van Persie celkově jedenáct sezón. Holanďan se stal druhým hráčem United, který přestoupil během léta do Fenerbahce. Již dříve se do Turecka stěhoval portugalský reprezentant Nani.