VIDEO V Bratislavě slavnostně otevřeli nový zimní stadion

BRATISLAVA – Za necelých 13 měsíců “vyrostl” v Bratislavě nový zimní stadion.


Ice Arena se nachází na bývalém školním dvoře v areálu Soukromé obchodní akademie Liberta v městské části Lamač.Návštěvníci ji mohou využívat již od konce roku 2011.

Ledová plocha o rozměrech 56×26 metrů je součástí sportovního komplexu spolu se dvěma curlingového dráhami a restaurací s výhledem na kluziště i vedlejší dráhy pro stále populárnější olympijský sport. Základní kámen položili 18.listopadu 2010 a stavba za přibližně 3 miliony eur se okamžitě stala chloubou všech Lamačanov.

Na základě dohody mezi Městskou částí Bratislava-Lamač a provozovatelem zimního stadionu ZZL- SPORT, sro byly dohodnuty benefity – volný vstup na zimní stadion pro děti i dospělé s trvalým pobytem v Lamači.Podmínka pro volný vstup dospělé je prokázání se občanským průkazem a pro děti zvláštním průkazem, který byl vydán dětem v základní škole a mateřských školách.

Myšlenka postavit zimní stadion přímo u škole vznikla v hlavě Ľubomíra Svobodu, jednatele společnosti ZLL -spory, která halu postavila a zřizovatele školy. “V současném systému organizování sportu není vůbec deklarované spojení se školou. Mnohokrát je sportovec dobrý, ale neúspěšný ve škole.My chceme tento systém odbourat, “ připomněl Svoboda s tím, že firma plánuje propojit vzdělávání se sportem, a to od základní školy až po maturitu. ” Chceme také umožnit vstup na sportoviště všem bez rozdílu – mladým, starším, majetným, chudým, zdravotně postiženým, “ dodal.

Na slavnostním otevření se zúčastnil i předseda Bratislavského samosprávného kraje Pavol Frešo, který připomněl, že kraj rád podporuje sporty, které děti vytahují z ulic. “Do této haly plánuje bratislavská župa vozit děti ze škol nejen z Prahy, ale i ze Záhoří, “ poznamenal.

Primátor Bratislavy Milan Ftáčnik uvedl, že vznikla hala, kterou postavil soukromý investor na veřejném pozemku.” Model PPP je asi tou nejlepší cestou jak pokračovat, “ poznamenal primátor s tím, že možná jednou budeme svědky i, když kromě HC Slovan, budeme mít i HC Petržalka či HC Lamač.

Starosta Lamač Peter Šramko je rád, že samospráva dokázala dobře využít prostor a doufá, že stadion přiláká hlavně mládež. “Sám se chodím bruslit na stadion a toto je ten nejlepší led v Bratislavě,” dodal.

Plocha je chlazena nejnovější technologií, která není dosud použita nikde na Slovensku.Pro hráče je k dispozici i devět šaten.